Tootjale

Kirjutas Meeli Teder sees .

Kõik, kes soovivad osaleda, võtke ühendust: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Mida peab tootja enne tootmise alustamist teadma ja tegema?
“See on nii lihtne,” ütleb iga ametkond, kelle käest küsida, mida peab inimene tegema selleks, et ta oma kaupa turul müüa tohiks. Kõikide ametkondade peale kokku läheb asi aga üsna keeruliseks. 

Enne omatoodetud kaubaga turule minekut tuleb anda sellest soovist teada veterinaar- ja toiduametis, majandustegevuse registris, maksuametis ning äriregistris.

Põllumajandusministeeriumi toidu- ja veterinaarosakonna juhataja Hendrik Kuuse sõnul on inimestel omatoodetud kaupa müües kolm varianti: olenevalt kauba liigist võivad nad seda teha kas ilma veterinaar- ja toiduameti loata, peavad ametit teavitama või taotlema oma ettevõtte tunnustamist.

Viimast tuleb teha vaid siis, kui kavandatakse tööstuslikku tootmist.

Laias laastus on nii, et töötlemata aiasaadusi ja taimekasvatussaadusi võib otse ostjale müüa ilma veterinaar- ja toiduameti loata, töödeldud taime- ja loomakasvatussaadusi siis, kui sellest on veterinaar- ja toiduametile teada antud ning tunnustamist on vaja tööstusliku tootmise puhul.

Kes võiks saada O.T.T tootjaks?

  • Kui oled Raasiku valla talunik, kelle talutootmisel on turustamisega probleeme
  • Kui oled Raasiku valla talunik, kellel on küll olemas turustamiskanalid, kuid sooviksid osaleda O.T.T liikumises, et edaspidi toota lähiümbruse tarbijatele
  • Kui oled Raasiku valla talunik, kelle tootmine on peatunud põhjusel, et pole turustamiskanaleid
  • Kui oled suurtootja ja soovid hoogustada O.T.T liikumist
  • Kui tahad alustada talutootmisega
  • Sul on mõni muu põhjus, miks sind O.T.T paelub, aga oled siiski tootja või tahad selleks saada